Firewall Sistemleri


 

İnternetten sanal olarak gelen tehditlere karşı alınan tedbirler bütününe ağ güvenliği denir. Bilgi teknolojilerinde sistemlerin gelişmesi, internetin daha geniş kitlelere yayılması ve hacminin büyümesiyle birlikte bilgi güvenliği önem kazanmaktadır. Güvenlik uzmanları da ağlarına yönlenebilecek tehditlere karşı savunma oluşturabilmek amacıyla daha karmaşık güvenlik politikaları uygulamak zorunda kalmaktadır. Ağ güvenliğinde sadece önemli kaynaklara erişimin denetimi yeterli gelmemekte, bunun dışında bir takım farklı önlemler alınması da gerekmektedir.
Ne tür önlemler alırsanız alın, yeni çıkan teknolojiler karşısında bu önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekir. Bu yüzden networkünüzün emniyeti satın alınan cihaz veya programlara değil, oluşturacağınız “Network Güvenlik Politikasına” bağlıdır.
Zoe Teknoloji olarak firewall çözümlerimizde Watchguard çözüm ortaklığı ile hizmet vermekteyiz. Bilgi ve birikimlerimiz ile güvenlik duvarlarınızı en iyi şekilde yapılandırılıp dış dünya ile bağlantınızın sağlanmasını sağlıyoruz. Burada birden fazla marka ile yürümeyip tek marka ile yürümemizin sebebi Watchguard konusunda uzmanlaşıp en mükemmel hizmeti vermek isteyişimizdir.